Zeman navštíví USA, promluví na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti

Český prezident Miloš Zeman míří do Spojených států. V pondělí vystoupí ve Washingtonu na výročním setkání Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Podle hradního mluvčího bude mluvit o hrozbě mezinárodního terorismu. Setkání s některým z vysoce postavených představitelů americké administrativy ale neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Oficiální Facebook Miloš Zeman - prezident České republiky

Miloš Zeman se konference AIPAC, která se zabývá podporou americko-izraelských vztahů, zúčastní jako jediný zástupce střední Evropy i jediný prezident.

Setkání vlivných politiků a proizraelských lobbistů osloví izraelský premiér Benjamin Netanjahu nebo americká velvyslankyně při OSN Samantha Powerová.

Miloš Zeman pronese podle mluvčího Jiřího Ovčáčka projev o nebezpečí mezinárodního terorismu. S nikým z hlavních amerických představitelů se setkání neočekává. Zpět do Prahy se prezident chystá hned v pondělí večer poté, co položí květiny u washingtonské sochy prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme