Zeman se naštval na slovenské novináře. Kvůli jedinému komentáři jim nedá rozhovor

Miloš Zeman nechce dávat rozhovory slovenským médiím. Těsného vítěze prvního kola prezidentské volby v Česku rozladil nedávný komentář deníku SME, který éru někdejšího premiéra srovnával s obdobím mečiarismu na Slovensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve štábu Miloše Zemana | Foto: Filip Jandourek

Česko nikdy nebylo k mečiarismu blíž než právě za Zemana v éře opoziční smlouvy, píše se v týden starém komentáři deníku SME.

Mimo jiné vulgárnost v politice a klientelismus mezi vládou a podnikateli, to jsou podle autora komentáře praktiky, kvůli kterým je dnes Miloš Zeman vůbec nejhorším kandidátem na prezidenta.

Vítěz prvního kola volby reagoval ostře. “Po článku SME nebudu slovenským médiím poskytovat žádné rozhovory,“ řekl Zeman slovenské zpravodajské televizi TA3, které prý také odmítl už dříve domluvený rozhovor.

Deník SME dnes zveřejnil výroky režiséra Filipa Renče, který pracuje na Zemanově volební kampani. I jeho srovnání se slovenským expremiérem Vladimírem Mečiarem rozladilo.

"Mečiar se nemůže panu Zemanovi rovnat, ani nikomu z naší politiky. Mečiar měl už dávno sedět za vraždy, které si objednal," řekl podle SME Renč.

Martin Hromádka, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme