Zeman se nezměnil, řekl po schůzce s ním Dzurinda

Na staré časy vzpomínal v Bratislavě český prezident Miloš Zeman. Během své dvoudenní návštěvy Slovenska se neformálně setkal také s někdejšími vrcholnými slovenskými politiky, například s expremiérem Mikulášem Dzurindou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Foto: EPP Congress Bonn, European People's Party

Podle něj se Zeman za poslední dekádu vůbec nezměnil:

„Vůbec ne, zhubl. Překvapil mě – zapomněl jsem mu to říci. Lépe fyzicky vypadá, neuvěřitelně dobře vypadá,“ pochválil Miloše Zemana po schůzce v jednom z bratislavských hotelů Mikuláš Dzurinda.

Zeman s Dzurindou před 13 lety jako premiéři ukončili spor o dělení federálního majetku. Dzurinda považuje Zemana za kvalitního prezidenta.

„Dokáže si nastavit zrcadlo sám. Dokáže si udělat tak trochu legraci sám ze sebe. I když je veliký a mohutný chlap, nedělá se velikým. Je to velmi příjemný člověk. A to je skutečně pravda."

Prezident Zeman se neformálně sešel také s bývalým slovenským prezidentem Rudolfem Schusterem a diplomatem Petrem Weissem, o kterém se mluví jako o příštím slovenském velvyslanci v Praze.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme