Zeman se v Ázerbájdžánu setkal i se studenty, kteří se v Baku učí česky

V aule státní ázerbájdžánské univerzity byste včera těžko hledali volné místo. Studenti, kteří by jinak seděli nejspíš v učebnách, se přišli podívat na Miloše Zemana. Český prezident sice tráví většinu svého programu návštěvy v Baku s politiky a podnikateli, jistý si byl ale i na akademické půdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman během své návštěvy Ázerbájdžánu navštívil také univerzitu v Baku | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman věnoval velkou část svého projevu boji proti islamistickým radikálům a zopakoval svůj starší návrh, aby například proti hnutí Islámský stát bojovaly nové mezinárodní protiteroristické jednotky.

Studentkám se návštěva z Česka líbila. Miloš Zeman je prý chytrý člověk a je zajímavé poslechnout si, co si myslí třeba o konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií o Náhorní Karabach.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miloš Zeman během návštěvy ázerbájdžánské univerzity mluvil o Islámském státu i konfliktech v oblasti

Padla i otázka, jestli by Česko nemohlo zvýšit stipendia pro ázerbájdžánské studenty. Konkrétně studenty bohemistiky v Baku by zase zajímalo, jak nalákat do země víc českých firem, aby měli kde svoji těžce nadřenou češtinu uplatnit.

„Mám rád češtinu, učím se česky. Rád bych pracoval s češtinou v mezinárodní firmě v Ázerbájdžánu,“ řekl jeden ze studentů.

„Bohužel, mezi zeměmi je slabý styk, proto je to velice těžké,“ uvedl Eldži Mehralijev, který na univerzitě vede katedru slovanských jazyků.

Na podporu českých investic v Ázerbájdžánu je zaměřená i celá návštěva Miloše Zemana v Baku. Prezident dokonce motivoval české podnikatele kontroverzním bonmotem v tom smyslu, že se mají buď prosadit na ázerbájdžánském trhu, nebo raději spáchat sebevraždu.

Prezident Miloš Zeman během své návštěvy Ázerbájdžánu navštívil také univerzitu v Baku | Foto: ČTK

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme