Zeman se vojenské přehlídky v Moskvě nezúčastnil, jednal mezitím s Ficem

Prezident Miloš Zeman v Moskvě uctil památku vojáků rudé armády padlých v 2. světové válce. Grandiózní vojenské přehlídky na Rudém náměstí se nezúčastnil. Klíčové má být Zemanovo setkání přímo s ruským prezidentem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkolepá vojenská přehlídka v Moskvě na Rudém náměstí

Velkolepá vojenská přehlídka v Moskvě na Rudém náměstí | Zdroj: Reuters

Zatímco po dlažbě Rudého náměstí pochodovali vojáci, valila se tudy historická i moderní vojenská technika a nad hlavami se proháněla ruská bojová letadla, prezident Miloš Zeman jednal se slovenským premiérem Robertem Ficem. Mimo jiné probírali projekt propojení řek Moravy a Váhu.

Miloš Zeman v doprovodu dalších státníků, například generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna, představitelů středoasijských republik nebo zástupců zemí Jižní Ameriky, dnes v Moskvě položil karafiáty k hrobu neznámého vojáka u kremelské zdi.

Následně se Zeman zúčastnil slavností recepce v Kremlu pořádané prezidentem Vladimirem Putinem. Tam podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka neformálně besedoval také s prezidenty Číny, Indie, Egypta, Vietnamu, Tádžikistánu nebo Kazachstánu.

Schůzka prezidentů Miloše Zemana a Vladimira Putina by měla trvat zhruba hodinu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme