Zeman v Ázerbájdžánu prý o lidských právech mluvil. V soukromí s kontroverzním prezidentem

Český prezident Miloš Zeman se během třídenní cesty do Ázerbájdžánu nepotkal s představiteli politické opozice. Právě v době jeho návštěvy pohrozil místní parlament vystoupením země z programu Východního partnerství. Byla to reakce na kritickou rezoluci europarlamentu o porušování lidských práv v Ázerbájdžánu. Český prezident prý přesto o lidských právech během návštěvy Baku mluvil v soukromí s prezidentem Ilhamem Alijevem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman (vlevo) a jeho ázerbájdžánský protějšek Ilham Alijev | Zdroj: Reuters

„Splnil jsem svůj slib a skutečně jsem při rozhovoru mezi čtyřma očima toto téma otevřel,“ uvedl Zeman.

Na veřejných akcích se už věnoval prakticky výhradně byznysu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zeman mluvil v Baku o lidských právech. Potvrdit mu to může pouze kontroverzní prezident. Podrobnosti přinesl redakror ČRo Vojtěch Berger

České firmy by se mohly v Ázerbájdžánu podílet třeba na projektech v kolejové dopravě nebo ve stavebnictví. Před odjezdem z Baku naznačil, že některá z českých firem je blízko podpisu velkého kontraktu za 500 až 600 milionů eur.

Kontroverzního prezidenta, kterého nevládní organizace a nezávislá média obviňují z rodinkářství a z korupce, pozval Miloš Zeman na návštěvu do Prahy.

ČRo, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme