Zeman v USA: Plány nasazení protichemiků připraveny

Premiér Miloš Zeman končí cestu po Spojených státech. Týdenní pracovní pobyt, který měl za cíl především přilákat investice do České republiky, ukončí návštěvou sídla amerického výrobce vrtulníků společnosti Sikorsky Aircraft Corporation, v New Yorku se setká i s krajanskou komunitou a vpodvečer odletí zpět do České republiky. Po setkání s americkým prezidentem Georgem Bushem a s ministrem zahraničí Colinem Powellem ve Washingtonu prohlásil, že plány nasazení české protichemické jednotky do boje proti terorismu jsou připraveny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a G. Bush | Foto: Jan Třeštík

Premiér Zeman jednal z Bushem o budoucí strategii boje proti terorismu a to jak Spojených států, tak Severoatlantické aliance, tedy i České republiky. Na dotaz, zda jednal se šéfem americké diplomacie Colinem Powellem o nasazení české protichemické jednotky, Miloš Zeman odpověděl kladně s tím, že plány na její nasazení jsou připraveny, bližší podrobnosti však neuvedl. "Brzy se to dozvíte," dodal premiér.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman: Nasazení české protichemické jednotky

Zeman si prohlédl halu společnosti Sikorsky Aircraft Corporation, která vloni uzavřela s firmou Aero Vodochody smlouvu na dodávku civilních vrtulníků v hodnotě přesahující 200 miliónů dolarů. Premiér České republiky se poté vrátí do New Yorku, kde se setká v historické čeké hala Bohemian Hall se zástupci krajanů.

Během tiskové konference ve Washingtonu český premiér americkým i českým novinářům vysvětloval svůj rozhovor po televizi CNN, ve kterém prohlásil, že Muhammad Atta plánoval během pražské schůzly s íráckým agentem útok na budovu rádia Svobodná Evropa v Praze. Zeman připustil, že jde o jednu z hypotéz tajných služeb.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme