Zeman vyzval k posílení euroregionů

Návrh vytvořit dvě nové pracovní skupiny, pro regionální spolupráci a pro boj proti hospodářské kriminalitě, předložil dnes v Budapešti na úvod plenárního jednání schůzky předsedů vlád 16 zemí Středoevropské iniciativy český premiér Miloš Zeman. Jak informoval mluvčí české vlády Libor Rouček, Zeman zdůraznil potřebu většího významu příhraniční spolupráce v rámci euroregionů zejména s ohledem na budoucí členství těchto zemí v Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český premiér rovněž navrhl, aby se sídlem pracovní skupiny zaměřené na boj proti hospodářské kriminalitě, pokud její vytvoření účastníci summitu schválí, stala Praha. Jak uvedl Rouček dále, český ministerský předseda mimo to upozornil, že v rámci Středoevropské iniciativy existuje několik pracovních skupin, které se třeba nikdy nesešly. Proto vznesl návrh, aby takové pracovní skupiny byly zrušeny a naopak aby organizace věnovala větší pozornost skupinám, které pracují a dosahují výsledky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme