Švýcarsko 0:2 Česko

Zeman zřejmě dostane knihu o slovenském pivu

Český premiér Miloš Zeman, který proslul svými hanlivými výroky o slovenském „zlatistém moku“, možná dostane knihu s názvem Slovenské pivovarnictví v toku času. Předsedovi české vlády chce prý knížku o slovenském pivu doručit ředitel Slovenského sdružení výrobců piva a sladu Michal Pramuk.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Půjdu tam (k Zemanovi), my jsme vařili pivo dřív než oni," řekl Pramuk pro Nový čas. Český premiér loni v říjnu prohlásil, že pivo z Popradu je vhodné jen na čištění zubních protéz a doporučil Slovákům, aby dováželi české piva. Jeho vyjádření vyvolalo protesty slovenských pivovarníků.

„To byl poslední moment, když bylo třeba práce na knížce urychlit,“ uvedl autor monografie Peter Cabadaj. Knihu by prý měli dostat i slovenští politici aby nenechali upadat pivovarnictví v zemi.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme