Zemanův projev neunikl německým médiím ani Al-Džazíře. Komentují pasáže o uprchlících

Nejen domácí politici, ale i zahraniční média komentují vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Soustřeďují se hlavně na pasáže věnované uprchlíkům, které česká hlava státu označila za součást organizované invaze a trojské koně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komentář k vánočnímu poselství českého prezidenta Miloše Zemana na webu katarské Al-Džazíry

Komentář k vánočnímu poselství českého prezidenta Miloše Zemana na webu katarské Al-Džazíry | Foto: Al-Džazíra

Nejpodrobněji se výrokům českého prezidenta na adresu uprchlíků věnují v Německu a Rakousku. Třeba Die Zeit zvolil na svém serveru titulek „Český prezident hřímá proti uprchlíkům“.

Rakouský Der Standart zase uzavírá článek srovnáním toho, kolik Česká republika obržela žádostí o azyl – je to asi setina v porovnání s Rakouskem a tisícina oproti Německu.

Velmi ostře komentoval vánoční poselství českého prezidenta německý server Focus, když svůj článek uzavřel připomínkou toho, že středoevropské a východoevropské země v minulém desetiletí přijímaly štědré dotace z Evropské unie, které platily země jako Německo, Švédsko nebo Nizozemsko, a teď odmítají vyhovět žádosti o pomoc od těchto zemí.

Server Focus se odvolává na slova nejmenovaných západních diplomatů, podle kterých je těžko možné očekávat něco jiného od politiků, kteří se řídí pocity strachu a nejistoty obyvatel bývalých satelitů Sovětského svazu.

Plné znění Vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana

Číst článek

Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana neunikl pozornosti ani ve vzdálenějších oblastech – zmínku o něm najdeme třeba i na serverech v Malajsii nebo Singapuru.

A věnují mu pozornosti také arabská média. Například televize Al-Džazíra umístila komentář o vánočním projevu českého prezidenta do rubriky nejdůležitějších zpráv.

Článek mimo jiné zmiňuje názor českého prezidenta, že mladí a silní muži by se měli vrátit do Iráku a Sýrie bojovat proti takzvanému Islámskému státu.

Katarská televize připomíná i Zemanovu účast na akci 17. listopadu na Albertově, kterou označuje za protiislámskou demonstraci. A také uvádí, že podle průzkumů je 70 procent české populace proti přijímání uprchlíků ve své zemi.

Alžběta Havlová, Štěpán Macháček, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme