Země bývalé NDR trápí nedostatek mladých lidí, hlavně žen

Vysoká nezaměstnanost a kritický nedostatek mladých lidí, zvláště pak žen. To jsou dva hlavní problémy, které trápí spolkové země bývalé NDR. Ty i přes stovky miliard proinvestovaných eur stále zaostávají za západní částí země. Některé obce sahají za této situace k zoufalým krokům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Zmocněnec vlády pro nové spolkové země, ministr Wolfgang Tiefensee, chce ženy na východě udržet větším počtem pojízdných knihoven. Starosta saského Freitalu Klaus Mättig na to jde přízemnějším způsobem. Každé ženě či dívce, která by se do čtyřicetitisícového města přestěhovala, nabídl 2000 eur.

Předběžný zájem už projevilo 50 příslušnic něžného pohlaví. Většině z nich se ale zklamáním protáhly tváře, když zjistily, že jde o příspěvek na nájemné, ještě k tomu rozprostřený do tří let. Starostův nápad se nezamlouvá ani obyvatelům Freitalu. Ti se ptají, kde chce politik na finanční vábničku vzít prostředky. Právníci zase upozorňují na problém s nerovným zacházením a diskriminací žen, které z Freitalu neodešly.

Jiří Hošek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme