Země Evropské unie možná rozhodnou o dalších sankcích proti Rusku

Státy Evropské unie by mohly rozhodnout o zavedení nových sankcí proti Rusku a proruským rebelům na Ukrajině. Na mimořádné schůzce v Bruselu o nich budou jednat ministři zahraničí zemí osmadvacítky. Českému rozhlasu to potvrdily diplomatické zdroje. Unie by tak zareagovala na nedávnou ofenzívu proruských povstalců na východě Ukrajiny poblíž města Mariupol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: European Parliament

Ministři zahraničí dnes možná rozhodnou o rozšíření seznamu rebelů nebo ruských občanů, kterým Unie zmrazí bankovní konta a zakáže cesty na své území.

Konkrétní jména takových osob by pak zveřejnili do týdne. Unie by navíc mohla prodloužit platnost cílených sankcí na lidi, které na seznam zařadila už dříve.

Ministři zahraničí asi budou jednat i o nových ekonomických sankcích na Rusko, jejich případné přijetí ale nejspíš nechají na premiérech zemí Unie. S posilováním sankcí prý ale zatím nesouhlasí nová řecká vláda vedená stranou Syriza.

Ondřej Houska, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme