Země G7 o Argentině

Ministři financí sedmi nejvyspělejších států světa a Ruska, tvořících skupinu G7, se budou zabývat situací v Argentině. Ta se vzpamatovává z finančního krachu. Setkání ministrů skupiny G7 probíhá na okraj jarního zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu v hlavním městě Spojených států. Dalším tématem jednání je boj proti financování terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Argentina požaduje po Mezinárodním měnovém fondu další finanční pomoc ve výši 9 miliard dolarů. Fond je ochoten povolit další úvěry až poté, co argentinská vláda vypracuje udržitelný ekonomický plán. Argentinský ministr hospodářství dnes předloží ministrům financí skupiny G7 zprávu o situaci ve své krizí postižené zemi. Skupina G7 jedná i o způsobu, jak zastavit financování skupin podporujících terorismus, o ekonomickém výhledu a o tom, zda poskytovat mezinárodní pomoc ve formě grantů či úvěrů. Mezi evropskými zeměmi a Spojenými státy proběhne neformální debata o rozhodnutí vlády prezidenta Bushe uvalit vysoká cla na dovozy oceli, což vyvolalo celosvětový odpor. Jednání provází série protiglobalizačních a protiválečných protestů.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme