Země V4 doufají, že Řecko nevyhlásí referendum o evropské pomoci

Krize eurozóny proces rozšiřování Unie zřejmě zpomalí, ale nezastaví, shodli se ministři zahraničí států Visegrádské čtyřky (V4), Slovinska a zemí západního Balkánu na schůzce v pražském Černínském paláci. Řecký problém podle nich zdůraznil nutnost plnění kritérií Paktu stability ve stávajících i čekatelských zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski (vlevo) a jeho český protějšek Karel Schwarzenberg na jednání V4 | Zdroj: ČTK

Visegrádská čtyřka očekává, že se Řecko zachová nakonec rozumně, uvedl polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski, jehož země Unii v tomto půlroce předsedá.

„Myslím si, že řecké referendum už není aktuální. Nikdy to nebyla dobrá myšlenka. Abychom překonali krizi, musíme znát její příčiny. Rozšíření Unie není součástí tohoto problému, je součástí jeho řešení. Vina za krizi padá na ty, kteří porušili Pakt stability, a to jsme nebyli my,“ upozornil ministr Sikorski a odmítl tím názory, že za krizi mohou i nové členské země.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme