Oblast u Filipín zasáhlo zemětřesní o síle 6,9. Varování před tsunami úřady nakonec odvolaly

Po nedělním silném podmořském zemětřesení o síle 6,9 stupně u jihofilipínského ostrova Mindanao vydaly úřady varování před nebezpečnými vlnami pro část Filipín a Indonésie, později jej ale odvolaly. Informovala o tom agentura Reuters. Nejsou zprávy o žádných raněných nebo materiálních škodách.

Manila (Aktualizováno: 7:04 29. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seismologické zařízení pro měření zemětřesení (ilustrační foto) | Foto: Pluto / Alamy | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle americké geologické služby USGS otřesy nastaly asi 193 kilometrů východně od města General Santos v hloubce 60 kilometrů.

Nosorožec v ohrožení. Další vlna tsunami na Jávě by ho mohla zcela vyhladit

Číst článek

Pacifické středisko varování před tsunami nejprve upozornilo na možný výskyt nebezpečných vln v okruhu 300 kilometrů od epicentra v části Indonésie a Filipín.

Později upřesnilo, že vlny by měly být pouze necelých 0,3 metru vysoké a dorazit by měly k pobřeží Indonésie, Filipín a Palau. Za zhruba dvě hodiny po zemětřesení varování odvolaly.

Indonésie letos zažila dvě ničivé vlny tsunami. V září si vlna na ostrově Sulawesi vyžádala přes 2000 obětí. Minulý týden tsunami udeřila na pobřeží z obou stran Sundského průlivu, který leží mezi ostrovy Jáva a Sumatra, zahynulo přes 400 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme