Na severu Filipín udeřila zemětřesení, úřady hlásí osm mrtvých a desítky zraněných

Nejméně osm mrtvých a 60 zraněných si vyžádala dvě zemětřesení, která v sobotu časně ráno zasáhla skupinu řídce osídlených ostrovů na severu Filipín. Informovala o tom agentura AP, podle níž otřesy způsobily v oblasti značné škody.

Manila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě zemětřesení v sobotu časně ráno zasáhla skupinu řídce osídlených ostrovů na severu Filipín | Foto: Agnes Salengua Nico | Zdroj: ČTK/AP

Americká geologická služba USGS sdělila, že první otřes půdy měl sílu 5,4 stupně a druhý 5,9 stupně. Později následoval ještě třetí otřes silný 5,7 stupně.

První otřes na ostrovech Batanes připravil o život pět lidí a druhý tři osoby, uvedl filipínský úřad pro řešení přírodních katastrof. Postiženo bylo především město Itbayat ležící na stejnojmenném ostrově.

Indonéská média odvysílala záběry, na nichž jsou vidět spadlé budovy a poškozené silnice. Ve městě Itbayat se při zemětřesení zřítila také věž kostela z 19. století, který byl oblíbeným místem návštěv turistů.

Filipínské úřady oznámily, že do zasažené oblasti posílají lékařské a záchranářské týmy. Armáda chystá letadlo, které na ostrovy dopraví pomoc a vyzvedne zraněné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme