Západní Jáva sčítá následky zemětřesení. Počet obětí stoupl na 252, uvádí místní vláda

Počet obětí pondělního zemětřesení na indonéském ostrově Jáva stoupl na 252, informovala v úterý podle agentury Reuters na instagramu místní vláda. Pohřešuje se stále 31 lidí a dalších 377 utrpělo zranění. Předchozí bilance činila 162 mrtvých. Konzulární odbor indonéského ministerstva zahraničí oficiálně potvrdil, že mezi zraněnými nejsou žádní cizinci, sdělila mluvčí české diplomacie Mariana Wernerová.

Aktualizováno Jakarta (Aktualizováno: 11:03 22. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři přenášejí těla obětí ze sesunu půdy, který způsobilo zemětřesení v indonéské provincii Západní Jáva

Záchranáři přenášejí těla obětí ze sesunu půdy, který způsobilo zemětřesení v indonéské provincii Západní Jáva | Foto: Ajeng Dinar Ulfiana | Zdroj: Reuters

Zemětřesení o síle 5,6 stupně zasáhlo v pondělí indonéskou provincii Západní Jáva. Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů pod městem Cianjur, které leží asi 75 kilometrů jihovýchodně od metropole Jakarty.

Mezi mrtvými je velké množství dětí, které zahynuly ve školách, jež se při otřesech půdy zřítily. Záchranáři v úterý v troskách budov pokračovali v pátrání po obětech a možných přeživších katastrofy. Záchranné práce komplikují sesuvy půdy a hornatý terén.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí v úterý uvedla, že podle informací úřadů z Indonésie nejsou mezi zraněnými cizinci. V pondělí s odkazem na stejný zdroj řekla, že podle prozatímních informací nebyl mezi oběťmi žádný cizinec.

Šéf pátrací a záchranné agentury Basarnas uvedl, že více než 13 000 lidí bylo přesunuto do evakuačních center. Město Cianjur utrpělo rozsáhlé škody a nejméně jednu vesnici pohřbil sesuv půdy. Do Cianjuru se v úterý vydal indonéský prezident Joko Widodo.

Indonésie, kterou tvoří 17 000 ostrovů a ostrůvků a obývá ji 270 milionů lidí, leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou v této oblasti častá. V lednu 2021 si otřesy o síle 6,2 stupně na ostrově Sulawesi vyžádaly více než sto mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme