Jižní Kalifornii zasáhlo nejsilnější zemětřesení za 25 let. Otřesy byly cítit stovky kilometrů daleko

Jih amerického státu Kalifornie ve čtvrtek postihlo zemětřesení, které podle předběžných měření mělo sílu 6,4 stupně. Informovala o tom agentura Reuters. Chvění bylo citelné v oblasti od Las Vegas po tichomořské pobřeží.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Los Angeles (ilustrační foto)

Los Angeles (ilustrační foto) | Foto: 12019 | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Epicentrum se nacházelo u města Ridgecrest asi 240 kilometrů severovýchodně od Los Angeles. Otřesy byly cítit jak v Los Angeles, tak i v nevadském Las Vegas. Podle Americké geologické služby následovala řada menších záchvěvů o síle do čtyř stupňů.

Otřesy vycházely z hloubky 8,7 kilometru, série následných otřesů pak z hloubky jednoho až dvou kilometrů. A podle agentury Reuters šlo o nejsilnější otřesy půdy v jižní Kalifornii za posledních 25 let.

Hasiči v Ridgecrestu pomáhali u lehčích zranění, nebo menších požárů. Otřesy poškodily hlavně infrastrukturu. O zemětřesení už byl také informován americký prezident Donald Trump, podle kterého se zdá, že je vše od kontrolou.

Kalifornie je protkána tektonickými zlomy považovanými za nejaktivnější na světě. K nejnebezpečnějším v této oblasti patří zlom San Andreas, který protíná San Francisco a táhne se severně od Los Angeles ve vzdálenosti 65 kilometrů.

Julie Waldová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme