Balúčistán a Afghánistán zasáhlo zemětřesení o síle až 6,2 stupně. Úřady zatím neuvádí škody ani raněné

O zemětřesení síly 6,3 stupně v oblasti pohoří Hindúkúš na severovýchodě Afghánistánu, v sobotu informoval tamní meteorologický úřad. Otřesy vycházely z hloubky 190 kilometrů.

Kábul/Kvéta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místní úřady ani v jednom z případů dosud neinformovaly o žádných škodách, raněných ani obětech. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V Pákistánu zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně provincii Balúčistán, zejména město Kvéta u západní hranice země. Místní úřady ani v jednom z případů dosud neinformovaly o žádných škodách, raněných ani obětech.

V případě Balúčistánu se epicentrum zemětřesení nacházelo 38 kilometrů severovýchodně od města Kvéta a otřesy vycházely z hloubky deseti kilometrů. Lidé v Kvétě kvůli nim vycházeli z domů na ulice. Zemětřesení bylo cítit i dalších okresech provincie. Úřady prověřují, zda živel způsobil nějaké škody.

V září 2013 provincii Balúčistán na jihozápadě země zasáhlo zemětřesení o síle 7,7 stupně, které si vyžádalo nejméně 370 obětí na životech a na 100 000 lidí přišlo o domov. Kvétu poničilo silné zemětřesení v roce 1935, kdy otřesy srovnaly se zemí velkou část města a připravily o život na 30 000 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme