Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle 5,6 stupně. Vyžádalo si nejméně 56 obětí, 700 je zraněných

Nejméně 56 obětí a na 700 zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 5,6 stupně, které v pondělí postihlo indonéskou provincii Západní Jáva. Podle guvernéra provincie Ridwana Kamila může bilance otřesů dále stoupat. Záchranáři se stále snaží dostat do oblastí, které zablokovaly sesuvy půdy, dodal guvernér, kterého citovala agentura Reuters.

Aktualizováno Jakarta (Aktualizováno: 13:04 21. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů pod městem Cianjur

Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů pod městem Cianjur | Foto: Iman Firmansyah | Zdroj: Reuters

Otřesy byly citelné i v hlavním městě Jakartě, kde lidé vybíhali ven z kanceláří, když ucítili, jak se budovy třesou, a viděli pohybující se nábytek. Vlna tsunami podle odborníků nehrozí.

Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů pod městem Cianjur, které leží asi 75 kilometrů jihovýchodně od Jakarty. Herman Suherman, vládní činitel v Cianjuru, řekl, že v troskách zřícených budov jsou stále uvěznění lidé. Ve městě nefunguje elektřina.

Během dvou hodin po zemětřesení zaznamenal místní geologický úřad 25 následných otřesů. Oficiální činitelé varovali, že hrozí riziko sesuvů půdy, zvlášť pokud by v oblasti silně pršelo.

Indonésie, kterou tvoří 17 000 ostrovů a ostrůvků, leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou v této oblasti častá. V lednu 2021 si otřesy o síle 6,2 stupně na ostrově Sulawesi vyžádaly více než sto mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme