Portoriko zasáhlo jedno z nejsilnějších zemětřesení za poslední roky. Tsunami podle úřadů otřesy nevyvolaly

Severně od Portorika v úterý udeřilo zemětřesení o síle 6,0 stupně, jehož ohnisko se nacházelo v poměrně malé hloubce deseti kilometrů. Informovala o tom americká geologická služba USGS. Zprávy o případných zraněných nebo škodách zatím nejsou k dispozici.

San Juan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portoriko jen před pár týdny čelilo ničivému hurikánu (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Geologická služba uvedla, že seizmologové otřesy zaznamenali v pondělí před 23.30 místního času (úterý před 5.30 středoevropského letního času). Epicentrum se nacházelo asi 80 kilometrů severozápadně od pobřežního města Isabela na severozápadě ostrova.

Guvernérka Portorika Wanda Vázquezová Garcedová k obyvatelům ostrova promluvila prostřednictvím svého twitterovém účtu. „Je důležité, abychom zachovali klid,“ napsala. Zároveň doufá, že otřesy nezpůsobily žádné větší škody.

Esperamos estén todos bien y no tengamos ningún daño ante el fuerte temblor. Importante mantener la calma durante estos eventos naturales para garantizar la seguridad. No existe riesgo de tsunami para Puerto Rico y las Islas Vírgenes.

05:50 – 24. 09. 2019

161 690

Podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru po otřesech s epicentrem v Atlantiku nehrozí vlny tsunami. Uvedla to CNN.

Podle agentury AP jde o jedno z nejsilnějších zemětřesení, které toto nezačleněného území Spojených států v posledních letech zasáhlo. Otřesy obyvatele vystrašily a vzbudily ze spánku.

zit, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme