Zemětřesení si už vyžádalo 54 tisíc mrtvých

Bilance obětí zemětřesení v Pákistánu dosáhla podle nejnovějších oficiálních údajů čtyřiapadesáti tisíc mrtvých. Počet zraněných se vyšplhal na více než pětašedesát tisíc. Záchranné práce ve vysokohorském terénu pákistánského a indického Kašmíru komplikují klesající teploty a silné deště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž pláče u hrobu příbuzných | Zdroj: ČTK

Kvůli prudkému dešti musely být včera v beztak špatně přístupných horských oblastech pozastaveny záchranné a humanitární operace. Odloženo muselo být třeba otevření polní nemocnice ve středisku Muzaffarabád. Podle Světové zdravotnické organizace hrozí tisícům lidí podchlazení - v zasažených oblastech totiž napadl první sníh.

Panující podmínky popsal televizi BBC Trevor Rowe ze Světového potravinového programu: "Jedna z největších výzev, které musíme čelit, je velmi náročný terén. Mluvíme o izolovaných horských vesnicích, mluvíme o příkrých cestách, jsou tam také ohromné davy. Masy lidí jdou opačným směrem, jdou vstříc potravinovým konvojům, které se snaží najít přístup do nejpotřebnějších oblastí."

Vinou špatného počasí se při návratu z himálajské oblasti Kašmíru o víkendu zřítil vrtulník pákistánské armády se šestičlennou posádkou, která plnila záchranné úkoly.

Denisa Novotná, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme