Zemětřesení si už vyžádalo 54 tisíc mrtvých

Bilance obětí zemětřesení v Pákistánu dosáhla podle nejnovějších oficiálních údajů čtyřiapadesáti tisíc mrtvých. Počet zraněných se vyšplhal na více než pětašedesát tisíc. Záchranné práce ve vysokohorském terénu pákistánského a indického Kašmíru komplikují klesající teploty a silné deště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž pláče u hrobu příbuzných | Foto: ČTK/AP

Kvůli prudkému dešti musely být včera v beztak špatně přístupných horských oblastech pozastaveny záchranné a humanitární operace. Odloženo muselo být třeba otevření polní nemocnice ve středisku Muzaffarabád. Podle Světové zdravotnické organizace hrozí tisícům lidí podchlazení - v zasažených oblastech totiž napadl první sníh.

Panující podmínky popsal televizi BBC Trevor Rowe ze Světového potravinového programu: "Jedna z největších výzev, které musíme čelit, je velmi náročný terén. Mluvíme o izolovaných horských vesnicích, mluvíme o příkrých cestách, jsou tam také ohromné davy. Masy lidí jdou opačným směrem, jdou vstříc potravinovým konvojům, které se snaží najít přístup do nejpotřebnějších oblastí."

Vinou špatného počasí se při návratu z himálajské oblasti Kašmíru o víkendu zřítil vrtulník pákistánské armády se šestičlennou posádkou, která plnila záchranné úkoly.

Denisa Novotná, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme