Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl padesát tisíc. Nejméně milion lidí přišel o přístřeší

Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii z počátku února přesáhl 50 000. Ankara v pátek večer uvedla, že podle nové bilance zahynulo 44 218 lidí. To je o zhruba o 600 více než údaj zveřejněný ve čtvrtek. V Sýrii jsou počty obětí méně jasné a už mnoho dní odhad OSN hovoří o zhruba 6000 mrtvých.

Ankara/Damašek Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecká provincie Hatay po zemětřesení

Turecká provincie Hatay po zemětřesení | Foto: Clodagh Kilcoyne | Zdroj: Reuters

Provincie na jihu Turecka a oblast na severu Sýrie zasáhly dva zničující otřesy o síle 7,7 a 7,6 stupně 6. února. Od té doby oblast zaznamenala přes 9000 dalších slabších otřesů, uvedl turecký úřad pro řešení následků katastrof AFAD.

Vděk Turků, ale i řada nepříjemných zážitků. Čeští záchranáři se vrátili po deseti dnech z Turecka

Číst článek

Nejsilnější z nich byl otřes o síle 6,4 stupně v pondělí. Mezi lidmi vyvolal paniku a i následkem tohoto zemětřesení několik lidí zahynulo. Otřesy způsobily také další škody na majetku.

Podle poslední statistiky tureckého státního úřadu bylo ze zasažené oblasti evakuováno přes 500 000 lidí. Mnozí další si však v postižených provinciích nalezli náhradní ubytování či dočasné přístřeší. Podle dřívějšího odhadu agentury Reuters zůstal bez střechy nad hlavou nejméně milion lidí.

Syrská bilance obsahuje údaje z oblastí, které jsou pod kontrolou ústřední vlády prezidenta Bašára Asada v Damašku, i z těch, které ovládají protivládní povstalci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme