Zemětřesení v Itálii pocítili i jihočeši

Dva lidé zemřeli při zemětřesení v severoitalské Horní Adiži poblíž rakouských hranic, které mělo intenzitu 5,2 stupňů Richterovy škály. V Bolzanu zemřela jedna žena krátce po zemětřesení na infarkt. Čtyři lidé tam pak utrpěli pohmožděniny, když narychlo opouštěli své domy. Jeden člověk zahynul při sesuvu půdy způsobeném zemětřesením v Gargazzone mezi Bolzanem a Meranem. Zemětřesení způsobilo jen menší materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Včerejší zemětřesení v severní Itálii o sobě dalo vědět i na jihu Čech. Jeho epicentrum bylo podle seizmologů v alpském městečku Merano severně od Bolzána. Zemětřesení způsobilo jen menší škody a lehká zranění několika lidem. Otřesy půdy zaznamenala také obyvatelka Českých Budějovic Alena Křepelová. "Bydlíme v věžáku ve 12. patře. Po páté hodině to s námi začalo houpat zleva doprava, asi desetkrát. Byl to strašně nepříjemný pocit, i záclony a závěsy se houpaly. My jsme to už jednou zažili asi v 75. roce, tak jsme si to připomněli."

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme