Zemětřesení v Itálii pocítili i jihočeši

Dva lidé zemřeli při zemětřesení v severoitalské Horní Adiži poblíž rakouských hranic, které mělo intenzitu 5,2 stupňů Richterovy škály. V Bolzanu zemřela jedna žena krátce po zemětřesení na infarkt. Čtyři lidé tam pak utrpěli pohmožděniny, když narychlo opouštěli své domy. Jeden člověk zahynul při sesuvu půdy způsobeném zemětřesením v Gargazzone mezi Bolzanem a Meranem. Zemětřesení způsobilo jen menší materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Včerejší zemětřesení v severní Itálii o sobě dalo vědět i na jihu Čech. Jeho epicentrum bylo podle seizmologů v alpském městečku Merano severně od Bolzána. Zemětřesení způsobilo jen menší škody a lehká zranění několika lidem. Otřesy půdy zaznamenala také obyvatelka Českých Budějovic Alena Křepelová. "Bydlíme v věžáku ve 12. patře. Po páté hodině to s námi začalo houpat zleva doprava, asi desetkrát. Byl to strašně nepříjemný pocit, i záclony a závěsy se houpaly. My jsme to už jednou zažili asi v 75. roce, tak jsme si to připomněli."

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme