Zemětřesení v Itálii: v troskách školky zemřelo pět dětí

Oblast Molise v jižní Itálii postihlo silné zemětřesení. Dosavadní bilance je 10 mrtvých - mezi nimi i pět dětí ze školky v obci San Giuliano di Puglia. Záchranářům se podařilo ze sutin vyprostit 25 živých dětí. Podle večerních zpráv italské televize ale pod troskami budovy stále zůstává 27 dětí a učitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky školky v San Giulianu | Foto: ČTK/EPA

Podle spolupracovnice Radiožurnálu v Itálii Vědunky Lunardi záchranáři nyní opatrně pokračují v odstraňování trosek školky - pracují prakticky rukama; musí vyprostit další děti a učitele. Údajně je pod sutinami stále ještě na 20 dětí a několik dospělých osob. Vláda v postižené oblasti vyhlásila stav nouze. Civilní ochrana připravuje stany pro lidi, kterým zemětřesení poškodilo dům, bez přístřeší zůstaly stovky lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Lunardi: Zemětřesení v Itálii

Dle odhadu budou materiální škody vysoké. Z bezpečnostních důvodů byl přerušen provoz na dvou železničních tratích.

Otřesy půdy postihly oblast města Campobasso asi 230 kilometrů jihovýchodně od Říma. Zemětřesení bylo dlouhé a silné; dosáhlo intenzity 5,4 stupně Richterovy škály a pocítili ho i lidé v Římě, Umbrii a dokonce i v Modeně.

Dnešní otřesy podle odborníků nesouvisejí s aktivitou znovuprobuzené sicilské sopky Etny.

Vědunka Lunardi, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme