Zemřel Charles Bronson

Americký herec Charles Bronson, který se proslavil především v rolích drsných chlapů beroucích spravedlnost do svých rukou, zemřel v sobotu v Los Angeles ve věku 81 let. Oznámila to dnes agentura DPA s odvoláním na informaci zpravodajské stanice CNN a dalších amerických televizních stanic, podle nichž herec trpící Alzheimerovou chorobou nakonec podlehl zápalu plic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedm statečných | Foto: bontonfilm.cz

Nezapomenutelný hrdina, vlastním jménem Charles Buchinsky, sice často ve filmech představoval role indiánů, v jeho žilách však kolovala litevská krev. Značnou popularitu si získal v legendárním westernu Sedm statečných, kde hrál jednoho z pistolníků, kteří boj za utiskované vesničany nepřežili. Slavným se stal také jeho mstitel Harmonika v dalším westernu Tenkrát na Západě.

S některými herci bude navždy spojen jejich pohled, výraz tváře, která nepotřebuje mnoho slov, to byl Bronsonův případ. Sám pochyboval o tom, že je pro Hollywood ideálním typem. Neměl v sobě ani indiánskou krev, jak si mnozí mysleli. Během své kariéry natočil přes šedesát snímků a byl mimořádně populární například ve Francii a v Itálii. Na amerických Zlatých Glóbech byl v roce 1971 vyhlášen nejpopulárnějších hercem světa.

Hvězdou Hollywoodu se stal ve svých 50 letech. Přiznával, že ho ani tak nepřitahoval herectví, jako peníze, které se herci vydělávají: "Nevypadám, jako koktelový muž, ale chlap s lahví piva v ruce," řekl bývalý horník Bronson o sobě CNN. Tvrdil, že v soukromí je úplně jiný než v jakékoliv roli, kterou kdy dostal.

Markéta Kaclová, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme