Zemřel italský mafiánský boss Salvatore Riina z corleonského klanu. Na svědomí měl 150 vražd

Ve věku 86 let podlehl rakovině bývalý boss sicilské mafie Salvatore „Toto“ Riina. Někdejší šéf corleonského klanu zemřel ve vězení, kam ho soud poslal na doživotí. Ze sicilské mafie muž s přezdívkou Bestie udělal prominentní organizaci, která vydělávala na trhu s drogami. Riina zároveň stál také za 150 vraždami. Mezi oběti jeho skupiny patří i soudci Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, kteří bojovali proti organizovanému zločinu.

Milán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mafiánský boss Salvatore Riina

Mafiánský boss Salvatore Riina | Foto: Repro ČT24

Salvatore Riina si ve vězení odpykával 26 doživotních trestů za vraždy, které buď spáchal, nebo za které byl přímo odpovědný v období mezi lety 1969 až 1992.

Mafiánský kmotr si na Sicílii objednal vraždu vlastní dcery. Likvidací 'zrádkyně' pověřil syna

Číst článek

Šéf sicilské mafie a kdysi nejobávanější boss Itálie zemřel druhý den ráno po svých 87. narozeninách. Ty však nijak neslavil, v posledních dnech totiž ležel v nemocnici v severoitalském Miláně. 

Policisté dopadli a zatkli Riinu v roce 1993 po dvaceti letech pátrání. Ve vězení tak strávil čtvrtstoletí.

V létě mu soud zamítl podmínečné propuštění z humanitárních důvodů.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme