Zemřel už desátý člen nepálské královské rodiny

Počet obětí pátečního masakru nepálské královské rodiny už vystoupal na deset, když mladší bratr nového krále Gjánédry podlehl zraněním. Zároveň byl znovu vyhlášen zákaz vycházení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v hlavním městě Nepálu Kátmándú zasáhla proti účastníkům pouličních nepokojů a ve městě platí zákaz nočního vycházení. Situace ve městě se vyostřila poté, co na královský trůn usedl princ Gjánéndra, mladší bratr krále Bíréndry.

Ten spolu se svou rodinou zemřel při pátečním masakru v královském paláci. Podle původních zpráv zastřelil své rodiče a další příbuzné korunní princ Dípendra, který pak obrátil zbraň proti sobě a včera svým zraněním podlehl. Důvodem jeho činu byly údajné spory kvůli jeho nastavájící. Nový král Gjánéndra slíbil vyšetření celého případu.

8 členů královské rodiny (mezi nimi i král Bíréndra a královna) zemřelo v pátek. Králův syn Dípéndra zemřel v pondělí ráno po dvou dnech v kómatu. Na Kobří trůn tedy usedl Bíréndrův bratr Gjánéndra. Podle stále nepotvrzených zpráv to byl právě králův syn Dípéndra, kdo střílel. Důvodem prý bylo to, že mu matka zakázala sňatek s dívkou, kterou si vyhlédl. Ta sice měla dostatečně vznešený původ, ale astrologové předpověděli, že král by mohl po sňatku svého syna předčasně zemřít. Nynější dynastie v zemi vládne už 200 let a od samého začátku má nad sebou kletbu, že nepřežije desátou generaci. Bíréndra byl jejím jedenáctým králem, a proto byly rady astrologů brány velmi vážně.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme