Zemřela filmová legenda - herečka Katharine Hepburnová

Ve Spojených státech zemřela světově uznávaná americká herečka Katharine Hepburnová. Bylo jí 96 let. Hvězda stříbrného plátna zemřela ve svém domě v rodném státě Connecticut obklopena rodinou a přáteli. Držitelku čtyř filmových Oscarů v posledních letech života trápila řada zdravotních problémů, především spojených s Parkinsonovou nemocí, kterou trpěla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katharine Hepburnová | Zdroj: ČTK

První roli si zahrála v komedii Rozvodová záležitost (1932). Svůj první hit Malé ženy natočila o rok později. Smělá, bystrá a vtipná - Hepburnová jako prototyp podmanivé modernosti - takové postavy ztělesňovala v první dekádě kariéry. Filmovou klasikou je veselohra Leopardí žena (1938), kde se po jejím boku zaskvěl Cary Grant, dalším triumfem byla konverzační komedie Příběh z Filadelfie (1940).

Mezi více 43 filmy Hepburnové vyčnívá Africká královna nebo Oscarové filmy Hádej, kdo přijde na večeři, Lev v zimě a Na zlatém jezeře. Hollywoodská legenda, dlouholetá partnerka Spencera Tracyho, žila v poslední době osaměle a přála si soukromý pohřeb.

Hereččina nejbližší žijící příbuzná, Katharine Houghtonová, na svou slavnou tetu CNN prozradila, že byla velmi plachá, přesto působila cílevědomě a stala se jedním ze vzorů moderní ženy 20. století.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme