Zemřela na „komfort“ turistické třídy

Osmadvacetiletá Britka Emma Christoffersenová zemřela po tom, co vystoupila z letadla na londýnském letišti Heathrow po dlouhém letu z Austrálie. Stala se obětí takzvaného syndromu turistické třídy, při kterém dlouhé sezení ve stísněných podmínkách letadla způsobuje krevní sraženinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladá Britka, která se měla zanedlouho vdávat, si stěžovala na nevolnost už krátce po přistání. V letištní hale ztratila vědomí, a ještě než byla dopravena do nemocnice, zemřela. Před letem byla přitom fit, navíc nekuřačka a nebylo to poprvé, co se vydala na dlouhý let.

Christoffersenová, která absolvovala let dlouhý 19 300 kilometrů, je jednou z nejmladších obětí hluboké žilní trombózy. Ta ročně postihuje desítky lidí, převážně však středního a staršího věku. Krev se za letu začne srážet zpravidla v nohou a sraženina se potom šíří až do srdce nebo do plic. Někteří odborníci doporučují leteckým společnostem, aby k letenkám přibalovali aspirin, který ředí krev.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme