Zemřela na „komfort“ turistické třídy

Osmadvacetiletá Britka Emma Christoffersenová zemřela po tom, co vystoupila z letadla na londýnském letišti Heathrow po dlouhém letu z Austrálie. Stala se obětí takzvaného syndromu turistické třídy, při kterém dlouhé sezení ve stísněných podmínkách letadla způsobuje krevní sraženinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladá Britka, která se měla zanedlouho vdávat, si stěžovala na nevolnost už krátce po přistání. V letištní hale ztratila vědomí, a ještě než byla dopravena do nemocnice, zemřela. Před letem byla přitom fit, navíc nekuřačka a nebylo to poprvé, co se vydala na dlouhý let.

Christoffersenová, která absolvovala let dlouhý 19 300 kilometrů, je jednou z nejmladších obětí hluboké žilní trombózy. Ta ročně postihuje desítky lidí, převážně však středního a staršího věku. Krev se za letu začne srážet zpravidla v nohou a sraženina se potom šíří až do srdce nebo do plic. Někteří odborníci doporučují leteckým společnostem, aby k letenkám přibalovali aspirin, který ředí krev.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme