Zemřela první pacientka po transplantaci nakažených orgánů

V Německa dnes zemřela jedna ze šesti pacientů, kterým byly transplantovány tkáně a orgány dárkyně nakažené vzteklinou. Dosud se test na tento smrtelný virus neprováděl, neboť pravděpodobnost nákazy je 1:100000. Právě tolik transplantací bylo od roku 1963 provedeno v celém Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transplantace | Foto: ledviny

Pro mladou ženu, která dnes zemřela v Mohučské univerzitní nemocnici, byla transplantace plic jedinou záchranou. Ironií osudu, právě nové plíce ji ale připravily o život. Lékaři byli bezmocní, neboť po propuknutí je vzteklina smrtelná. Nepomohla ani nová americká léčebná metoda, díky níž jeden pacient s otevřenou formou vztekliny nakonec přežil. Další dva pacienti jsou v kritickém stavu, od nakažené dárkyně dostali ledviny a slinivku.

Ve světě byl dosud znám jediný případ přenosu vztekliny transplantací. Státní zastupitelství nyní zvažuje podání žaloby na Německou nadaci pro transplantace.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme