Zemské volby v Německu by mohly přinést průlom ve spolupráci SPD s postkomunisty

Novou dynamiku v kampani před volbami do Spolkového sněmu si od dnešního trojího hlasování na zemské úrovni slibují němečtí sociální demokraté. Ti doufají v posílení svých pozic v Sársku a Durynsku. V Sársku se schyluje k možné průlomové spolupráci SPD s postkomunisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemské volby v Německu | Zdroj: ČTK

Malá spolková země u francouzských hranic by se mohla stát vůbec prvním západoněmeckým regionem s rudo-rudou vládou, nejspíš ještě "obohacenou" o Stranu zelených.

Zatímco v Hesensku vedly před časem námluvy s postkomunisty k turbulencím uvnitř SPD, v Sársku a Durynsku nemá stranická centrála proti této koalici námitky. V Sasku je naopak sociální demokracie bez nadějí na dobrý výsledek.

SPD ale věří, že jí dnešní hlasování dodá sebevědomí do závěrečné fáze celostátní volební kampaně. Optimismus čerpá taky z průzkumů před komunálními volbami v Severním Porýní-Vestfálsku, kde by ve velkých městech mohla křesťanským demokratům uštědřit porážku.

Přečtěte si také:
Němečtí burzovní analytici prorokují vítězství pravice a renesanci jaderné energetiky
Merkelová vyloučila v případě volebního úspěchu zvyšování daní
Německá SPD ztrácí před volbami voliče

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme