Zemské volby v Německu zatím provází nevalný zájem voličů

Zatím rozpačitý zájem voličů doprovází troje zemské volby v sousedním Německu. Nové regionální parlamenty si dnes lidé vybírají v Sasku-Anhaltsku, Bádensku-Württembersku a Porýní-Falci. Jde o první skutečné "vysvědčení", které od voličů dostanou strany berlínské vládní koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemské volby v Porýní-Falci | Zdroj: ČTK

V samotných volbách se neočekává žádná senzace. V Bádensku by měla znovu triumfovat CDU a není vyloučeno, že při jisté konstelaci by mohla získat absolutní většinu křesel v zemském sněmu. V Porýní-Falci by nejsilnější politickou silou měla zůstat sociální demokracie.

V Sasku-Anhaltsku poslední průzkumy přiřkly vítězství CDU, která se ale možná bude muset poohlédnout po novém koaličním partnerovi místo dosavadních liberálů. V této spolkové zemi zatím voliče nechává hlasování chladnými. Do 12 hodin tam svůj hlas odevzdalo jen 12 a půl procenta oprávněných voličů, což je o 9 procent méně než při posledních volbách.

Stejná bída je to také v Bádensku, kde před obědem odvolilo jen necelých třináct procent lidí. A tak jen velká města Porýní-Falce hlásí slušný zájem voličů. V zemské metropoli Mohuči přišla dopoledne k urnám už více než čtvrtina voličů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme