Po zemětřesení se k Tchaj-wanu blíží silný tajfun. Evakuováno bylo 1500 lidí

Silný tajfun Lekima, který provází vítr o rychlosti až 227 kilometrů v hodině, ve čtvrtek zasáhne Tchaj-wan. Podle meteorologického úřadu hrozí silné deště, sesuvy půdy a na severním pobřeží ostrova i vysoké vlny. Do bezpečí bylo evakuováno asi 1500 lidí, především z ostrovů podél východního pobřeží Tchaj-wanu, informovala agentura Reuters.

Aktualizováno Tchaj-pej (Aktualizováno: 12:24 8. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V souvislosti s blížícím se tajfunem Lekima vydal meteorologický úřad varování před větrem a silným deštěm. (Ilustrační foto) | Foto: Erik De Castro | Zdroj: Reuters

Varování před tajfunem, který se blíží k Tchaj-wanu, přišlo jen několik hodin poté, co severovýchodní pobřeží Tchaj-wanu zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů, které způsobilo menší škody a vyžádalo si jednu oběť. Otřesy přerušily dodávku elektřiny do více než 10 000 budov.

Dva zranění a vítr o rychlosti 140 kilometrů za hodinu. Japonský ostrov Kjúšú zasáhl tajfun Francisco

Číst článek

V souvislosti s blížícím se tajfunem vydal meteorologický úřad varování před větrem a silným deštěm pro oblast hlavního města Tchaj-pej a jeho okolí. V horách severní části ostrova může podle meteorologů napršet až 900 milimetrů srážek. V některých oblastech se rozmístili vojáci, aby mohli pomoci, pokud tajfun způsobí povodně.

Během víkendu by měl tajfun Lekima zasáhnout Čínu, a to v oblasti východočínského města Šanghaj.

Tchaj-wan, Čínu, Filipíny a Japonsko v druhé polovině roku pravidelně postihují tajfuny, které nabírají sílu nad teplými vodami Tichého oceánu nebo Jihočínského moře. V roce 2009 zpustošil Tchaj-wan tajfun Morakot, který si vyžádal téměř 700 obětí při sérii sesuvů půdy.

Na nebezpečí upozornilo také ministerstvo zahraničních věcí na svých stránkách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme