Žena podezřelá z vraždy Kim Čong-nama dostala dva tisíce. Myslela si, že jde o žert s dětským olejíčkem

Indonésanka zatčená v souvislosti s vraždou Kim Čong-nama podle svých slov považovala incident na malajsijském letišti za televizní žert se skrytou kamerou. Za to, že bratrovi současného vůdce KLDR vetře do obličeje „dětský olejíček“ měla dostat v přepočtu asi 2 tisíce korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena podezřelá z vraždy Kim Čong-nama na záznamu bezpečnostní kamery. | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletá Siti Aisyahová nadála popírá, že by Kim Čong-nama úmyslně zavraždila. V sobotu vypověděla, že smrtící látku, která pravděpodobně stála za smrtí Kim Čong-nama, považovala za „dětský olejíček.“

Celý incident na letišti prý měla za televizní žert se skrytou kamerou. Za jeho provedení prý obdržela 400 malajsijských ringitů (tedy přibližně 2 tisíce korun). Uvedl to indonéský diplomat Andreano Erwin, který se s podezřelou ženou v malajsijské vazbě setkal.

Byl to televizní žert, tvrdí žena zadržená kvůli vraždě bratra Kima. Policie má dalšího podezřelého

Číst článek

Že účinkuje v televizní reality show si myslela i druhá zadržená žena z Vietnamu. To potvrdilo vietnamské ministerstvo zahraničí.

Jižní Korea tvrdí, že za vraždou Kim Čong-nama stojí severokorejská tajná služba. Pchjongjang to ostře odmítá a malajsijské vyšetřování označuje za nevěrohodné.

Policie kromě Indonézanky a Vietnamky zadržela také jednoho Severokorejce. Dalších nejméně sedm lidí chtějí policisté vyslechnout, část z nich už ale opustila Malajsii a další má diplomatickou imunitu.

Kdo byl Kim Čong-nam? Padlý korunní princ s dračím tetováním miloval svobodu a bál se mladšího bratra

Číst článek

K útoku na Kim Čong-nama došlo minulý týden. Bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam byl patrně otráven 13. února na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru, což vyvolalo diplomatický spor mezi oběma zeměmi. KLDR dosud neuznala, že mrtvým byl skutečně Kimův bratr a odmítá vlastní podíl na jeho smrti.

V pátek malajsijská policie oznámila, že smrtící látkou byl toxin VX. Ten Organizace spojených národů klasifikuje jako zbraň hromadného ničení. Nejčastěji se vyskytuje jako bezbarvá až lehce nažloutlá kapalina bez zápachu a pro člověka je velmi nebezpečná. Zabíjet může buďto při vdechnutí nebo při kontaktu s kůží.

Viktor Daněk, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme