Žena slyšela hluk a zavolala policii, přivolaný strážník ji zastřelil. Pozůstalí se dožadují vysvětlení

Justine Ruszczyková z amerického města Minneapolis měla podezření, že se v blízkosti jejího domu odehrává přepadení, zavolala tedy policii. Jeden z přivolaných strážníků, ale následně místo údajného útočníka zastřelil Ruszczykovou, píše CNN. Policistův advokát potvrdil, že jeho klient na ženu střílel, co přesně ho k tomu vedlo, ale s ohledem na vyšetřování neprozradil.

Minneapolis (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proč policista Justine zastřelil, zatím není jasné. | Foto: Stephen Govel/Stephen Govel Photography | Zdroj: Reuters

Rodina ženy, kterou v americkém městě Minneapolis zastřelil strážník, žádá policii, aby událost a poslední momenty jejího života objasnila, informovala americká CNN.

Jak médiím řekl snoubenec zavražděné Don Damond, volala Justine Ruszcyková policii v sobotu večer, aby nahlásila možný útok nedaleko svého domova.

Don Damond při svém projevu před novináři | Zdroj: Reuters

Dva policisté se na místo vypravili, jeden z nich ale následně Ruszczykovou zastřelil. Podle výsledků pitvy žena zemřela na následky střelného poranění v břišní oblasti.

Britská BBC napsala, že Justine Ruszczyková (v některých médiích uváděná pod příjmením svého snoubence jako Justine Damondová, pozn. red.), vyšla po příjezdu strážníků z domu jen v pyžamu. Přišla k vozu a hovořila s řidičem, z ničeho nic ji ale policista sedící na sedadle spolujezdce zastřelil, popisuje BBC výpovědi tří svědků s odkazem na lokální list Star Tribune.

Policie stále nevysvětlila, jak a proč ke střelbě došlo. „Bohužel jsem já ani rodina zatím od orgánů neobdrželi žádné informace ohledně toho, co se na místě po příjezdu policie odehrálo,“ řekl zdrcený snoubenec zastřelené ženy. „Ztratili jsme tu nejmilejší ze všech lidí a zoufale žádáme vysvětlení,“ dodal Don Damond.

Ruszczyková pocházela z Austrálie a její smrt vzbudila pozornost médií i v její původní domovině. K jejímu domu nyní lidé spontánně začali nosit květiny a vzkazy.

Vzkazy nedaleko domu, kde žena bydlela | Zdroj: Reuters

Dotyční strážníci jsou nyní dočasně postaveni mimo službu, uvedl pro server americké CNN mluvčí minneapoliské policie Scott Seroka.

Podle CNN na místě činu střílel strážník Mohammed Noor. BBC uvedla, že advokát Tom Plunkett v pondělí informaci potvrdil. Více detailů ale s ohledem na vyšetřování neuvedl.

'Vše bude nezávisle vyšetřeno'

Podle starostky Minneapolis Betsy Hodgesové ke střelbě došlo v sobotu před 11 hodinou večer a vyšetřování má na starosti minnesotské oddělení pro veřejnou bezpečnost (The Minnesota Department of Public Safety). Policisté měli podle starostky na uniformách připnuté kamery, během incidentu ovšem nebyly zapnuté.

Šéfka minneapoliské policie Janeé Harteauová uvedla, že její oddělení požádalo o rychlé a nezávislé vyšetřování.

Ve svém sdělení zveřejněném na twitteru Harteauová sdělila, že je celá událost tragická nejen pro rodinu zemřelé, ale i pro celou komunitu. „Chci vás ujistit, že chápu, že má nyní mnoho z vás spoustu otázek. Řadu z nich si kladu také, proto jsem zažádala o rychlé a nezávislé vyšetřování tohoto incidentu,“ dodala.

Daniela Brodcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme