Ženu s ebolou vypravili z Glasgow do Londýna. Šíření viru prý zamezila včasná diagnóza

Velká Británie hlásí první případ eboly zjištěný přímo na jejím území. Virem se nakazila zdravotnice, která pracovala jako dobrovolnice v Sieře Leone. Ženu přijali v nemocnici ve skotském Glasgow, odkud ji zdravotníci vypravili do londýnské Royal Free Hospital, kde je speciální izolační jednotka. Podle skotské první ministryně Nicoly Sturgeonové je pacientčin stav stabilizovaný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotsko, Glasgow. Zdravotníci transportují ženu nakaženou ebolou do Londýna | Zdroj: Reuters

Sturgeonová zdůraznila, že riziko nakažení dalších lidí je velmi nízké. Ebolu se totiž u nemocné ženy podařilo diagnostikovat v raném stádiu nemoci.

Úřady jsou však pro každý případ v kontaktu s cestujícími, kteří se zdravotnicí letěli z marocké Casablanky do Londýna a pak dalším letem do Glasgow.

Epidemie eboly vypukla v západní Africe asi před rokem. Virus od té doby zabil podle nových údajů Světové zdravotnické organizace přes 7800 lidí. Počet nakažených po krátkodobém poklesu znovu roste, a to především v Sieře Leone.

Ebola - fáze onemocnění | Foto: Michal Jindra

Tea Veseláková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme