Žháře-podvodníka v Americe usvědčil jeho kardiostimulátor

Přístroj na podporu srdce se nejspíš stane rozhodujícím důkazem ve vyšetřování žhářství v americkém státu Ohio. Dům obyvatele tamního města Middletown Rosse Comptona lehl loni v září popelem. Policisté ale měli podezření, že ve skutečnosti se jednalo o pojišťovací podvod, které jim potvrdila právě zdravotní pomůcka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardiostimulátor

Kardiostimulátor | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Steven Fruitsmaak

Devětapadesátiletý Compton vyšetřovatelům tvrdil, že v čase požáru spal a poté, co si uvědomil, že jeho dům hoří, si stačil sbalit několik věcí a vylézt oknem své ložnice. Tento příběh se ale policistům od začátku zdál podezřelý.

„Řekl policii o svých zdravotních problémech a pořád opakoval ‚chudák já‘. A někdo měl náhlý nápad požádat o soudní příkaz k jeho kardiostimulátoru,“ řekl pro televizi CNN žalobce Michael Gmoser. On sám označil nápad použít zdravotní pomůcku při vyšetřování jako brilantní.

Data z kardiostimulátoru totiž ukázala, že v čase požáru Compton nespal, jak tvrdil, ale byl aktivní. Podle lékaře zároveň nemohl vzhledem ke svému zdravotnímu stavu v krátkém čase sbalit několik těžkých věcí a vynést je před dům, jak tvrdil. Compton tak čelí obviněním ze žhářství a pojistného podvodu.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme