Židé založili další osadu na okupovaných palestinských územích

Židovští kolonisté založili další osadu na okupovaných palestinských územích. Jmenuje se Regev a leží na návrší nad palestinským Nábulusem. Nejnovější počin židovských nacionalistů přišel za situace, kdy je kvůli pokračující osadnické výstavbě zablokovaný mírový proces mezi Izraelem a Palestinci. Ti tvrdí, že dokud se na území budoucího palestinského státu usazují další Židé, k jednacímu stolu se nevrátí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nábulus | Foto: Břetislav Tureček

K založení osady Regev se včera sjelo na tři sta židovských aktivistů. Na místě postavili mobilní domy a v nich strávilo uplynulou noc dvacet rodin. Kolonisté oznámili úmysl založit novou vesnici v reakci na březnovou vraždu pěti lidí z nedaleké osady Itamar palestinskými teroristy.

I když založení Regevu není počinem izraelské vlády, premiér Netanjahu po zmíněném masakru prohlásil, že zatímco prý Palestinci vraždí, Židé budují.

Mezinárodní společenství považuje všechny židovské osady postavené na okupovaných arabských územích za ilegální. Žije v nich už asi půl miliónu lidí.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme