Židovský časopis v USA navrhl zavraždit Obamu, teď se omlouvá

Vydavatel amerického židovského časopisu navrhl zavraždit prezidenta Spojených států Baracka Obamu. Učinil tak v komentáři o možnostech, jak může Izrael zastavit údajnou íránskou hrozbu. Článek v listu Atlanta Jewish Times okamžitě zaznamenala velká média na Západě i v samotném Izraeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ortodoxní Židé u Zdi nářků prosí za zachování jednotného Jeruzaléma

Ortodoxní Židé u Zdi nářků prosí za zachování jednotného Jeruzaléma | Foto: Břetislav Tureček

Vydavatel týdeníku Atlanta Jewish Times Andrew Adler své čtenáře staví do role izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

Ptá se jich, jak by měl postupovat ve věci Íránu. První možností je podle něj zaútočit na organizace Hamás a Hizballáh. Druhou variantou je podle něj napadnout samotný Írán.

Nejvíce šokující je však třetí návrh - vyslat komando tajné služby Mosad, které by zavraždilo Obamu, protože ten je prý nepřátelský vůči Izraeli.

Americké židovské organizace autora článku ostře kritizují. Majitel Atlanta Jewish Times se v reakci na poprask omluvil. Prý chtěl jenom vyvolat reakci čtenářů.

Břetislav Tureček, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme