Zimní počasí ochromilo život v Turecku. Istanbulské letiště ruší lety

Nízké teploty a přívaly sněhu komplikují život obyvatel Istanbulu i tureckého venkova. Istanbulské letiště ruší lety a nejméně čtyři provincie hlásí stovky vesnic odtržených kvůli sněhu od okolního světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Istanbul se už třetí den potýká se sněhem | Zdroj: Reuters

Nejhorší situace je podle agentury Anatolia v blízkosti hlavního města Ankary. Tam zůstalo bez kontaktu s okolím na 780 vesnic. Podobné podmínky panují i ve východních regionech Bingöl a Elazýđ.

Kvůli množství napadaného sněhu za poslední dva dny se na většinu tamních venkovských komunikací vůbec nedostala odklízecí technika. Se sněhem se už třetí den potýká také Istanbul. Tamní letiště už zrušilo okolo dvou set vnitrostátních a mezinárodních letů, a obzvlášť evropská část města se potýká s dopravním kolapsem.

Mrazy budou Česko trápit až do neděle

Číst článek

Vedení Istanbulu vyzvalo obyvatele, aby auta nechali raději doma a spoléhali se na městskou hromadnou dopravu, i ta se ale ráno na některých klíčových místech úplně zastavila.

Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme