Zítra znovu protesty na hranicích

Pomalým průjezdem asi 70 vyzdobených automobilů chtějí zítra dopoledne v ulicích rakouské metropoli rakouští odpůrci atomu opět upozornit na svůj nesouhlasný postoj s provozem jaderné elektrárny Temelín. Řekl to Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během akce pod názvem „Vídni, probuď se!“, na jejíž organizaci se podílí i ekologická organizace Global 2000, odevzdají představitelé antitemelínských iniciativ zástupcům české ambasády ve Vídni, jakož i úřadu spolkového kancléře Wolfganga Schüssela seznam svých požadavků ohledně jaderné elektrárny Temelín.

Odpůrci Temelína také plánují instalovat před rakouským parlamentem výstražnou tabuli, která má podle Pühringera každý den upozorňovat poslance na problém jihočeské elektrárny. Pühringer zdůrazňuje potřebu vyřešit ručení za škody způsobené případnou havárií Temelína a od českého parlamentu požaduje ještě do konce letošního roku ratifikaci konvence Espoo (smlouva o právu sousedních zemí spolupodílet se na posuzování významných projektů ovlivňujících životní prostředí).

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme