Zítřejší volby v Izraeli pod dozorem

Mimořádná bezpečnostní opatření byla přijata v Izraeli den před mimořádnými parlamentními volbami. Policie a armáda provádí od rána kontroly v ulicích Jeruzaléma i ostatních měst v zemi. Ty mají zamezit případným teroristickým útokům. Policejní hlídky v Jeruzalémě střeží bezpečnost na všech místech, kde se zdržuje víc lidí. Ulicemi města i ve vzdálených čtvrtích od centra Jeruzaléma projíždějí policejní vozy. Panují totiž obavy z útoků palestinských extremistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

restaurace v Gaze po akci izraelské armády | Zdroj: ČTK

Palestinská území jsou už od včerejšího večera uzavřena, tak aby se znemožnil příjezd radikálů na izraleské území, zejména po hrozbách militantních palestinských organizací - hnutí islámského odporu Hamás a islámský Džihád, které se zavázaly k odvetě za preventivní bezpečnostní operaci izraelské armády v pásmu Gazy, která proběhla v noci na včerejšek. Pro zajištění bezpečnosti těch členů volebních komisí, kteří pojedou do židovských osad na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy, byla dokonce vyčleněna pancéřovaná vozidla, která budou doprovázet izraelští vojáci.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme