Život v Acehu stále ve stínu tsunami

Tisíce obyvatel indonéské provincie Aceh jsou stále odříznuty od světa. Více než dva měsíce od přírodní katastrofy, která si jen v Acehu vyžádala na 240 000 mrtvých, jsou tak tito lidé odkázáni jen na dopravu humanitární pomoci vrtulníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z těchto míst po ničivé tsunami vyprostili živí stovky mrtvých. | Foto: Petr Sirotek

Tisíce lidí, tisíce příběhů, původce je však jenom jeden - vlna Tsunami. Před téměř čtvrt rokem změnila život nejen současné generace obyvatel Acehu, ale i těch příštích. "Vlna mi odnesla manžela i čtyřletou holčičku, ještě jsme jí nedali jméno. Teď je mrtvá. Ani ji, ani manžela dosud nenašli," líčí mi svůj tragický příběh 40letá Fátima.

Dnes žije se svou 62letou matkou ve velkém dřevěném domě v uprchlickém táboře. Místnost sdílí se 27letou Erou. Její rodina sice přežila, avšak nemá kam jít.

Mnohé obce zcela zmizely ze zemského povrchu, moře navíc zalilo většinu pobřeží a posunulo se do vnitrozemí na některých místech až o stovky metrů. Armáda sice pracuje na obnově komunikace, trvat jí do bude ale několik let.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme