Život v San Franciscu obyvatelům ztěžuje složité parkování. Míst je málo

Skvělé pracovní příležitosti, bohaté kulturní i společenské vyžití a příroda coby kamenem dohodil, to je kalifornské San Francisco, které nabízí svým obyvatelům spoustu důvodů, proč se do městského života doslova zamilovat. Má ale také jednu velkou nevýhodu, kterou pozná každý, kdo ve městě řídí vlastní auto. Parkování patří mezi nejhorší noční můry tamních obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

San Francisco | Foto: Petr Veber

San Francisco je dozajista jedno z nejmalebnějších měst ve Spojených státech, cestu po příkrých ulicích nahoru a z kopce dolu si ale užijete podstatně méně, pokud tu budete muset hledat místo, kde zaparkovat. Permanentně zvýšená hladina adrenalinu v krvi je to nejmenší, co se vám může stát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kalifornské San Francisco je pro řidiče noční můrou. Obyvatelé si stěžují na obtížné parkování

Mario, který zaparkoval na místě, na němž kvůli obřímu stromu prakticky nemůže z auta vystoupit, přibližuje rozměr zdejšího boje o parkovací místa.

Dle jeho slov se na něj dnes štěstí vyloženě usmálo, po skulince v řadách automobilů pátral jen 15 minut. Není divu, že boj je tu každodenní realitou, na 860 tisíc obyvatel, které přes den posilují desetitisíce dojíždějících, tu podle součtů připadá pouhých 250 tisíc míst.

To, že dlouhé minuty objíždíte jeden blok za druhým, ale nemusí být ještě to nejhorší. Ulice San Francisca jsou plné různých parkovacích značek a omezení, takže i když nakonec místo najdete, může to být jen zdánlivé vítězství.

Pokud předpisy nenastudujete do posledního puntíku, čeká vás ráno za stěračem překvapení v podobě 80dolarové pokuty, popisuje Patricia.

Neodpouštějí se tu ani drobné přešlapy. V oblíbené trendy čtvrti Mission District si jeden z frustrovaných řidičů dal práci a vylepil na okénko všem, kdo nešetřili místem a nemysleli na druhé, dost nelichotivý vzkaz o jejich parkovacích schopnostech.

Jak lakonicky konstatuje Mario, dost možná je ale lepší šrám na parkovacím egu nežli promáčknutý nárazník.

Na parádu či předvádění společenského statusu je podle něj vůbec lepší zapomenout a namísto nablýskaného žihadla raději vyrážet do pitoreskního města v obouchaném autě. Anebo ještě lépe, po svých.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme