Životopis belgické královny-vdovy se stal bestsellerem

Právě vydaný životopis královny Fabiony, vdovy po belgickém králi Baudouinovi I., je velmi populární. Informoval o tom server belgické televize RTL-TVi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský palác v Bruselu | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Dvaaosmdesátiletá bývalá královna patří v Belgii k nejoblíbenějším členům královské rodiny. Její životopis „Zrozena, aby byla královnou. Španělka na belgickém dvoře“ vyšel nejdříve ve Španělsku, protože odtamtud někdejší manželka belgického krále pochází.

Životopisné dílo sepsané španělským novinářem a spisovatelem Ferminem Urbiolou bylo pokřtěno tento týden v Madridu a v tisku je už francouzský překlad knihy pro belgický trh.

Zpracováním materiálu pro vydání knihy se autor zabýval dva roky. Z časopisů, audiozáznamů a jiných publikací zjistil, že Fabiola byla jako královna velmi moderní a otevřená.

V knize popisuje její šťastné i strastiplné okamžiky jejího života. K nejsmutnějším patřilo několik jejích potratů a nakonec vzdání se naděje na to mít vlastní dítě. Další ránou byla smrt jejího manžela krále Baudouina v roce 1993.

„Tehdy dostala od Belgičanů 350 tisíc kondolencí a výrazů účasti. Na všechny postupně osobně odpověděla,“ píše se v knize.

Pavel Novák, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme