Zkorumpovaný slovenský poslanec má jít na rok do vězení

K jednomu roku vězení odsoudil soud v Banské Bystrici slovenského poslance za HZDS Gabriela Karlina. Poslanec byl zadržen přímo při páchání trestného činu, když přebíral půlmilionový úplatek. Peníze od podnikatele Juraje Hromady měly zajistit schválení zakázky na rekonstrukci tělocvičny za 17 miliónů slovenských korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský poslanec Gabriel Karlin

Slovenský poslanec Gabriel Karlin | Zdroj: ČTK

Spolu s Karlinem čelil obžalobě také ředitel úřadu banskobystrického kraje Milan Mráz. Oba aktéři vinu popírali. Poslanec Karlin dokonce tvrdil, že peníze v jeho kufříku jsou dílem policie, která chtěla zdiskreditovat nejenom jeho, ale i celou HZDS.

Před několika dny senát i obžalobu šokoval. Napsal dopis korunnímu svědkovi, který s policií spolupracoval. Chtěl, aby změnil výpověď. Poslanec tvrdil, že to byl on, kdo chtěl nachytat státního úředníka a peníze se v jeho kufříku ocitly pouze náhodou.

Soud ale nepřesvědčil. Senát ho v pondělí odsoudil na jeden rok podmíněně a ke 100 tisícové pokutě. Milana Mráze naopak soud obžaloby zprostil. Karlin se na místě proti rozsudku odvolal.

Renata Havranová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme