Zločinů spáchaných migranty přibývá v Německu a Rakousku pomaleji než uprchlíků

Nárůst počtu žadatelů o azyl v Rakousku loni nezpůsobil vlnu kriminality. Ukazuje to zatím neveřejná statistika rakouské policie, o které informoval deník Kurier. Zatímco žádostí o azyl bylo až třikrát víc, trestných činů spáchaných uprchlíky přibylo jen o 40 procent. Zločinnost tedy rostla ve srovnání s počtem nově příchozích výrazně méně. Čísla o kriminalitě mezi uprchlíky zveřejnilo nově také Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci čekají u Spielfeldu na vstup do Rakouska | Zdroj: Reuters

Zatímco rakouská statistika srovnává počty trestních oznámení proti uprchlíkům, ta německá hodnotí počet už objasněných trestných činů spáchaných uprchlíky. Prokazují ale stejný trend.

Uprchlíků loni do Německa přišlo více než milion. Čísla shromáždil spolkový kriminální úřad a informoval o nich deník Bild.

I z německé statistiky vyplývá, že i když počet uprchlíků vzrostl oproti předloňsku dokonce o 440 procent, trestných činů přibylo jen o 79 procent.

Největší nárůst německá policie navíc zaznamenala v prvním pololetí loňského roku, zatímco v tom druhém, kdy do Německa přišlo nejvíc běženců, čísla kriminality stagnovala.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme