Zloději v Cannes ukradli šperky pro filmové hvězdy festivalu

Z hotelu ve francouzském Cannes zmizely v noci na dnešek šperky značky Chopard v hodnotě přes 20 milionů korun. Klenoty měly být zapůjčeny filmovým hvězdám, které přijely na filmový festival.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šperky klenotnické firmy Chopard měly být zapůjčené filmovým hvězdám, které přijely na filmový festival do Cannes | Zdroj: Reuters

Kufr se šperky měla u sebe zástupkyně klenotnické firmy, která se ubytovala v hotelu Novotel, asi půl kilometru od festivalového paláce.

Šperky zmizely někdy mezi 20. hodinou večerní a 3. hodinou ráno, kdy žena nebyla v pokoji. V té době se účastnila předávání filmových ocenění, které organizoval její zaměstnavatel. Takže zloději zcela správně předpokládali, že kvůli pracovním povinnostem ve svém pokoji nebude. Ti bezpečnostní schránku otevřeli, šperky vyndali a odnesli.

Podle francouzských médií žena šperky nedala do hotelového sejfu, kde by byly bezpečněji uložené.

Klenotnická firma Chopard, která je oficiálním partnerem filmového festivalu, zatím nesdělila, které herečky si měly ukradené šperky vzít na svou procházku po červeném koberci. Od začátku festivalu se ale s půjčenými šperky prošla třeba americká herečka Julianne Mooreová nebo bývalá topmodela Cindy Crawfordová.

Pořadatelé festivalu ujišťují, že cena Zlatá palma, kterou vyrobila stejná klenotnická firma, je v pořádku. Zločin vyšetřuje policie v Nice.

Už loni se v době festivalu v Cannes stalo něco podobného. Dvěma senegalským fotbalistům tehdy někdo ukradl luxusní hodinky za 400 tisíc eur. Drzost zlodějů ale roste. Zatímco fotbalisty loni okradli ve vile na předměstí, letos se už odvážili do hotelu v centru města, který prý navíc stojí naproti policejní služebně.

Michaela Vydrová, Karolína Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme