Podpálená banka i rabování. Osmnáctého protestu žlutých vest se zúčastnilo více než 32 tisíc lidí

Sobotních protivládních protestů takzvaných žlutých vest se zúčastnilo přes 32 tisíc lidí, informovalo francouzské ministerstvo vnitra. Belgická televize BFM TV s odvoláním na prokuraturu v neděli uvedla, že pořádkové síly zadržely 237 osob. Někteří ze zadržených byli v noci na dnešek propuštěni. Ve vazbě zůstává kolem 200 lidí, mezi nimiž je 15 nezletilých.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žluté vesty protestovaly po osmnácté v řadě. | Foto: Philippe Wojazer | Zdroj: Reuters

Osmnáctý protest žlutých vest doprovázely ve francouzské metropoli střety s pořádkovými silami, rabování obchodů a restaurací na bulváru Champs-Élysées. Protestující tam podpálili banku, popelem lehly i dva novinové stánky.

‚Přišli jen rozbíjet a útočit.‘ Žluté vesty rabovaly obchody a restaurace v Paříži

Číst článek

Požár pobočky Banque Tarneaud se rozšířil do obytných pater nad bankou. Celkem při něm bylo lehce zraněno 11 osob. Dvě z nich, matku s dítětem, museli z budovy vynést hasiči. Protestující na Champs-Élysées a v okolí dál zapalovali motocykly, skútry, policejní i luxusní auta. Podle policejní prefektury bylo zraněno 17 policistů a 42 příslušníků žlutých vest.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner v sobotu konstatoval, že mezi manifestanty v Paříži se vmísilo „přes 1500 krajně agresivních jedinců, kteří přišli jen rozbíjet a útočit“.

V dalších francouzských městech, například v Lille, Marseille a Toulouse, se 18. protestní sobota žlutých vest obešla téměř bez incidentů. Hnutí žlutých vest nesouhlasí zejména s hospodářskou politickou současné vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme